veřejná toaleta

Muž ucpal záchod hromadou peněz. Našel jsem je na chodníku, brání se

Muž se pokusil spláchnout hromadu bankovek - 1
Zdroj: Městská policie Praha
Na toaletách v Praze se muž pokoušel spláchnout falešné bankovky
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 3. 8. 2020
Téma:

V neděli řešili strážníci v Praze kuriózní případ na veřejných toaletách, kde se čtyřiatřicetiletý muž pokoušel spláchnout hromadu bankovek. Padělkům eur a dolarů se však do potrubí nechtělo, a tak záchod ucpaly. Strážnici poté muž tvrdil, že bankovky našel na chodníku.

Pokud chtěl být muž při splachování bankovek nenápadný, nevyšlo mu to. Zbavit se jich totiž rozhodl v kabince na dámské toaletě s označením invalidy ve vestibulu stanice metra I. P. Pavlova. Strážnici na jeho podezřelé chování upozornila obsluha, podle které muž ucpal záchod neznámým předmětem.

 

Strážnice pojala podezření, že se tam dotyčný pokouší aplikovat drogu, a tak ho vyzvala, ať vyjde ven. Muž uposlechl a poté, co prokázal svou totožnost, se zmínil, že záchod ucpal velkým množstvím bankovek. Ty se snažil podle svých slov spláchnout poté, co zjistil, že je na nich červená barva.

 

 

 

"Zřejmé padělky bankovek měl nejprve najít sám, později tvrdil, že je našel společně s kamarádem na chodníku," uvedla mluvčí pražské městské policie Jiřina Ernestová.

 

 

Balík padělaných peněz obsahoval 545 kusů bankovek různých měn - především eur a dolarů. Strážnici je předali státní policii k dalšímu opatření, stejně tak i 34letého muže, který se je pokusil spláchnout.

Související témata:
TN.cz