Honička na Hradecku

Muž uháněl po městě v kradeném autě. Zranil tři policisty!

V úterý zažili hradečtí policité krušné odpoledne. Mladý muž, který řídil kradené auto, naboural do jednoho z policejních aut, která tvořila zátaras. Tři policisté skončili v nemocnici.

Vše začalo nedělní krádeží auta, které někdo dnes kolem půl čtvrté zahlédl, jak ve vysoké rychlosti projíždí městem. Policie proto vytvořila u letiště zátaras, který měl muže v kradeném autě zastavit. Ten ale nejspíš zazmatkoval a jel přímo proti policistům, přičemž naboural do jednoho z policejních aut.

 

V autě seděli tři policisté - všichni tři skončili v nemocnici. Nejzávaznější zranění utrpěl spolujezdec, který seděl vepředu. Na místo byl přivolán i vrtulník, ten však odlétl prázdný - všichni zranění byli do nemocnice dopraveni sanitkou.

 

Pětadvacetiletý řidič kradeného auta se po nárazu snažil utéct, daleko ale neutekl. Policisté ho po pár metrech chytili. Při nárazu utrpěl lehká zranění, nyní ho policie bude vyslýchat.

 

 

Policie potvrdila, že se jedná o muže českého původu. Případ bude vyšetřován jako násilí proti úřední osobě, muži tím pádem hrozí až šestiletý trest ve vězení.

 

Vzhledem k tomu, že se jednalo o čelní náraz, obě auta jsou v podstatě na odpis. Kradené auto bylo odvezeno na expertízu.

 

sei TN.cz