Kriminál za plyšáka

Muž ukradl obřího plyšového zajíce, teď mu hrozí vězení

Téma:

Bohaté Velikonoce si nejspíš chtěl udělat muž, který z garáží jednoho z pražských nákupních center ukradl velkého plyšového zajíce. Možná ale nepočítal s tím, že mu za to může hrozit vězení.

Plyšový zajíc vysoký metr a půl byl na stojanu výjezdové závory z garáží jednoho z nákupních center v nových Butovicích.


Měl ohlašovat blížící se velikonoční svátky. Dlouho tam ale nevydržel. Poslední březnový den k závoře totiž přijel muž, vsunul parkovací lístek do skenovacího zařízení a když se závora zvedla, plyšového zajíce v hodnotě několika tisíc korun popadl, posadil si ho na místo spolujezdce a kvapem odjel.


Zachytily ho při tom bezpečnostní kamery, a tak policisté zloděje bez problémů našli. Když mu policistka, která dostala případ na starosti volala, 31ti letý muž jí hned oznámil, že přesně ví, proč telefonuje. Sdělil jí, že má zajíce ještě v autě a přiveze jí ho.Včera skutečně na policejní služebnu dorazil i s nepoškozeným plyšákem. Krádež zdůvodňoval složitou životní situací. Za krádež může ale jít až na dva roky do vězení. Ukradený zajíc stál totiž více než 14 tisíc korun.

Související témata:
pez, Martina Kuzdasová TN.cz