Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

únos na slovensku

Muž unesl ženu, věznil ji 10 hodin! Chtěl se zalíbit jejímu muži

Ve středu slovenská policie pátrala po muži, který unesl ženu a držel ji v autě deset hodin. Policii společně s policejními psy se ženu podařilo zachránit. Během vyšetřování bylo zjištěno, že se chtěl muž dostat k manželovi unesené ženy. Spojuje je totiž trestní minulost.

Policisté v pátek přivedli k soudu čtyřiatřicetiletého muže, který ve středu unesl ženu, svázal ji a držel ji v autě deset hodin. Dokonce jí vyhrožoval i zbraní a vystřelil na ni. Muž vyšetřovatelům také přiznal, proč se rozhodl ženu unést.

 

Zná se totiž s jejím manželem, se kterým byl před třemi lety obžalovaný z podplácení. Případem se tehdy zabýval soud v Banské Bystrici. Trest dostal však pouze manžel unesené ženy, který strávil ve vězení dva roky. Únosce tenkrát vyvázl bez trestu, informovaly tvnoviny.sk. Teď se k němu chtěl opět dostat.

 

Problémy se zákonem měl muž ale několikrát. Naposledy byl soudně trestaný v roce 2014 za nedovolené ozbrojování, za které dostal podmínečný trest odnětí svobody. Teď muži hrozí za únos deset až patnáct let. Soud v pátek vyhověl žádosti o vzetí do vazby, a jelikož obviněný nepodal stížnost, poputujeme rovnou tam.

 

 

Policisté po unesené ženě pátrali ve středu od půl šesté ráno, kdy vyjeli k nehodě u obce Senné v okrese Michalovce. Když přišli k autu, zjistili, že je prázdné. Na pomoc při pátrání povolali také psovody.

 

 

Později našli auto, ve kterém se nacházela žena i únosce. Psa z auta vytáhl pes Bart, kterému asistoval jeho druhý psí kolega Black, který ho jistil. "Díky rychlému zásahu policistů se ženě nic nestalo. V poslední chvíli jí zachránili život," informovala policie na svém facebooku.

reg TN.cz