obavy z pedofila

Muž v bílé dodávce láká malé děti! Lidé na Českolipsku mají strach

Bílá dodávka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Neznámý muž v bílé dodávce láká děti do auta. Jeden případ řeší policie. Rodiče na Českolipsku proto mají strach o děti.

Stalo se to na sídlišti Špičák v České Lípě. Neznámý muž tam lákal nezletilého chlapce na svezení autem. Chlapce si vyhlédl na autobusové zastávce. Chlapec jeho nabídku odmítl a řidič nakonec odjel. Informace vzbudila na sociálních sítích rozruch.

 

Stalo se vašemu dítěti něco podobného? Ozvěte se nám na linku 606 09 09 09, nebo na email zpravy@nova.cz. Děkujeme.

 

Tam lidé popsali další případ, který se měl odehrát v Dubé. Chlapce z Chlumu se měl neznámý muž také z bílé dodávky zeptat, jestli chce odvézt. Chlapec k němu údajně nastoupil a nechal se svézt. Pak ale utekl. Školy na českolipsku už rozeslaly rodičům oznámení, aby si děti více hlídali. Některé organizace doporučují rodičům, aby si podobnou situaci s dítětem přímo nacvičily, aby vědělo, jak na nabídku potencionálního pedofila reagovat.

 

 

"Policisté nyní oznámení prověřují a ačkoliv se řidič dodávky žádného zjevného protiprávního jednání nedopustil, zkontrolují i záběry městského kamerového systému. Slibují si od nich možnost blíže identifikovat bílé motorové vozidlo, které se mělo po Špičáku v sobotu po obědě pohybovat," říká mluvčí policie Ivana Baláková.

 

Mohu potvrdit, že jsme v pondělí přijali oznámení o tom, že v sobotu 30. dubna kolem 12.30 nabízel svezení nezletilému chlapci řidič bílého dodávkového vozidla, a to na autobusové zastávce městské dopravy v Žitavské ulici na sídlišti Špičák v České Lípě. Když hoch nabídku odmítl, řidič ho k ničemu dál nepřemlouval ani nenutil a z místa odjel," uvádí mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Neznámý muž byl podle odhadu chlapce ve věku kolem 50 let, štíhlý, ne příliš vysoký a mluvil česky bez cizího přízvuku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dívka (14) pobodala pedofila! Soudcova nabídka teď rozdělila svět. Je tohle správné?
Čtyři pravidla, jak zabránit sexuálnímu obtěžování dětí
Je divnej? Možná se kolem tebe pohybuje pedofil!

hru / Ivan Berka TN.cz