peníze ve vozíku

Muž v Brně našel tašku s půl milionem korun! Tohle s ní udělal

Nákupní centrum
Zdroj: Profimedia
ilustrační obrázek
Téma:

Obrovské štěstí měl muž, který nechal v Brně v nákupním centru tašku s celkem 450 tisíci korunami, doklady a dokumenty. Nálezce, který tašku se spoustou bankovek našel, vše do koruny vrátil.

Pětapadesátiletý cizinec vyrazil na oběd a nákup do brněnského nákupního centra v Králově poli. Následně se vydal i s vozíkem do garáží.

 

Když naskládal svůj nákup do auta a odjel, neuvědomil si, že zapomněl ve vozíku tašku, ve které bylo celkem 450 000 korun. Peníze byly v různých bankovkách, v korunách i v eurech.

 

GALERIE: Muž v Brně našel tašku s půl milionem korun! Tohle s ní udělal

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Nákupní vozík s taškou ; ilustrační obrázek
 

 

Na to, že mu celá taška i s doklady a důležitými dokumenty, chybí, přišel až doma. "Když se vrátil zpět, byla taška samozřejmě pryč. Věc tedy oznámil na policii a vydal se domů," sdělila Petra Hrůzová, tisková mluvčí jihomoravské policie.


 

To, že se ale najdou i poctiví lidé, dokázal nálezce tašky. Zavolal na číslo uvedené v dokumentech a muži oznámil, že našel tašku s jeho doklady a hotovostí.

 

Oba pánové se pak potkali na obvodním oddělení, kde si tašku předali. Šťastný cizinec pak předal nálezci za jeho čestné jednání finanční odměnu.

mj TN.cz