60 tisíc

Muž v Brně ztratil peněženku naditou tisíci! Tohle s ní udělala nálezkyně

Nález peněženky v Brně
Zdroj: Městská policie Brno
V peněžence bylo téměř 60 tisíc korun
Téma:

Obrovské štěstí měl muž, který v Brně ztratil peněženku s téměř 60 tisíci korunami. Nenašel ji totiž žádný zlodějíček, ale poctivá žena, která ji odevzdala strážníkům.

Poctivost projevila žena, která v Brně našla peněženku naditou penězi. Sumu, za kterou by si mohla koupit třeba luxusní dovolenou, odevzdala strážníkům, kterým se po přepočtení peněz zatočila hlava.

 

"Strážníci peněženku odnesli na služebnu, kde její obsah vyskládali na stůl a po důkladném sečtení všech eur a českých korun dospěli k částce 57 499 korun," uvedl mluvčí Městské policie Brno Pavel Šoba.

 

Kromě bankovek byly v peněžence i všechny doklady a také kontakt na majitele, kterému strážníci zavolali a domluvili převzetí na služebně. Ještě předtím ale musel do detailu své věci popsat, navíc tušil, kde je mohl zapomenout.

 

 

"Strážníkům poděkoval a s viditelnou úlevou jim potvrdil, že v peněžence nic nechybí," doplnil Šoba s tím, že muž také projevil zájem setkat se s poctivou nálezkyní. Zda dostane žena nějakou odměnu, ale nenaznačil.

TN.cz