Neštěstí na Bruntálsku

Muž v dílně rozlil benzín u kamen, po výbuchu ho odvážel vrtulník!

Výbuch benzínu a požár dílny v Rýmařově na Bruntálsku - 6
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
GALERIE: Výbuch benzínu a požár dílny v Rýmařově na Bruntálsku
Petr Zelený
Petr Zelený
31.1. 2021 21:18
Téma:

Hasiči i zdravotníci vyjížděli v neděli odpoledne do Rýmařova na Bruntálsku poté, co tu po neopatrné manipulaci v dílně vybuchl benzín. Muž, který s palivem zacházel, se popálil, hořet začala i samotná stavba. Zraněného z místa odvážel vrtulník.

"Pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne a v podvečer u požáru dílny v Rýmařově, za který mohla nedbalost majitele středního věku při dolévání benzínu do motocyklu Suzuki," informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

 

Muži se totiž omylem podařilo palivo rozlít i kolem motorky a protože stála blízko kamen, hořlavina vybuchla a vzápětí vzpála i samotná dílna sloužící také jako garáž. Hasiči se o incidentu dozvěděli krátce před 16. hodinou.

 

 

"Po výbuchu zde hořela přízemní dílna o základně 12 na 4 metry se sedlovou střechou. Muž se po explozi popálil, ale byl při vědomí, hasiči jej odnesli k záchranářskému vrtulníku, který jej transportoval do nemocnice," doplnil Kůdela.

 

Hasiči dostali požár pod kontrolu za hodinu, za dalších 60 minut ho zlikvidovali úplně. Předběžný odhad škody je 400 tisíc korun.

 

GALERIE: Výbuch benzínu a požár dílny v Rýmařově na Bruntálsku

1
/
7
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Výbuch benzínu a požár dílny v Rýmařově na Bruntálsku - 7

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz