krajský soud

Muž v Ostravě vyhrožoval bombou v obchodech. Teď chce dohodu o trestu

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
5.10. 2020 12:36
Téma:

Letadlo do Afghánistánu a milion dolarů. To měl požadovat údajný terorista z Ostravy, když měl vyhrožovat, že nechá letos v dubnu vybouchnout několik bomb v jednom z tamních obchodních řetězců. Na tísňovou linku volal opakovaně. V pondělí Roman M. stanul před Krajským soudem v Ostravě.

Bomby vybuchnou vždy v ranních hodinách, kdy je v obchodě nejvíce lidí. I tím vyhrožoval 51letý muž na tísňové lince, na kterou volal opakovaně.


"Tady je Islámský stát. Chci milion dolarů v 50dolarových bankovkách a letadlo do Afghánistánu. Jinak v obchodech vybuchnou bomby,“ měl vyhrožovat Roman M.


Tři obchody museli policisté evakuovat a uzavřít na několik hodin. Žádná bomba se nenašla. Muž byl údajně pod vlivem alkoholu.

 


"Tímto jednáním se měl obžalovaný dopustit trestného činu vyhrožování teroristického útoku, za to hrozí obžalovanému trest v délce trvání od tří do dvanácti let,“ řekla mluvčí Krajského soudu v Ostravě Klára Krystynová.


Pachatel se podle státního zástupce chtěl pomstít ochrance obchodu. "Měl s ní konflikt jako zákazník, kterého podezírala z přestupku,“ doplnil státní zástupce Alexandr Dadam.


Kvůli výhrůžkám zasahovaly stovky policistů. Obchody přišly o zisk a zákazníci byli prý vyděšení. Muž požaduje dohodu o vině a trestu v rozmezí tří a půl až pěti let. Soud by měl zřejmě rozhodnout v pátek.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz