Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Napjatá situace

Muž v Paříži držel těhotnou rukojmí, polil ji benzínem!

Zdroj: APTN

Nejméně dva lidi si jako rukojmí vzal v Paříži v úterý odpoledne neznámý muž. Policie ulici v desátém pařížském obvodu uzavřela a vyslala na místo po zuby ozbrojené specialisty. Vpodvečer se agresora podařilo zatknout.

Drama skončilo poté, co nepomohlo několikahodinové vyjednávání. Po přibližně čtyřech hodinách totiž do objektu vnikli ozbrojení policisté, kteří únosce zatkli. Rukojmí vyvázla bez zranění.

 

Pařížská policejní prefektura v úterý odpoledne potvrdila, že v ulici Rue des Petites Ecuries probíhá "intervence" a že okolí bylo uzavřeno, píše CNN.

 

Podle Daily Mailu muž rukojmí držel v obchodě s elektronikou a mezi zadržovanými byla i těhotná žena. Pachatel se nechal slyšet, že chce poslat zprávu íránské ambasádě a francouzské vládě. Rukojmí dokonce údajně polil benzínem.

 

 

Na sociálních sítích se okamžitě objevily fotografie a záběry z místa, na kterých je jasně vidět vysoká koncentrace těžce ozbrojených policejních důstojníků.

 

 

Podle dostupných informací incident nemá spojitost s terorismem, média hovoří o "narušeném" jedinci, který držel dva rukojmí. Podle některých médií byl pachatel ozbrojený pistolí a údajně dokonce i bombou.

pez TN.cz