Loupež za bílého dne

Muž v pravé poledne okradl seniora v metru. Lidé jen přihlíželi. VIDEO

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 16. 8. 2019

Hrozné chvíle zažil v pražském metru třiasedmdesátiletý senior. Ve voze k němu přistoupil neznámý muž a obvinil jej, že mu ukradl telefon. Pak mu sebral igelitku, prohledal ji, když nic cenného nenašel, staříka praštil, sebral mu batoh, a když nebylo nic ani v něm, tak jej prošacoval a sebral mu alespoň telefon. Kolem chodili lidé, seniorovi ale nikdo nepomohl.

Loupež, kterou policisté vyšetřují, se stala 2. srpna před polednem mezi stanicemi Háje a Roztyly. Obětí je třiasedmdesátiletý senior. "V jednu chvíli k němu přistoupil jemu neznámý muž a osočil ho, že mu odcizil mobilní telefon. To samozřejmě nebyla pravda," uvedla mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

 

Muž seniorovi sebral igelitku, prohledal ji, ale nic cenného nenašel. Staříkovi dal tak velkou facku, až muž upadl na zem. Agresor mu sebral batoh a s ním ve stanici Roztyly vystoupil.

 

Na nástupišti před ostatními cestujícími batoh prohledal. Muž mohl jen bezmocně přihlížet. Když nebylo nic cenného ani v batohu, tak seniorovi ještě prošacoval kapsy u kalhot. "V nich našel mobilní telefon, který mu se slovy ´Ten je můj!´ sebral. Senior se neměl šanci fyzicky lépe disponovanému a přibližně o třicet let mladšímu muži ubránit," dodala Siřišťová.

 

 

Kriminalisté prověřují záznamy z bezpečnostních kamer, které prohledávání batohu na nástupišti zachytily. Veřejnost žádají o pomoc při pátrání po podezřelém muži. Tomu za trestný čin loupež hrozí až desetileté vězení. Škoda je přitom zhruba tisíc korun.

 

Ty, kteří by muže na záznamu poznali nebo ví, kde by se mohl zdržovat, policisté žádají, aby se obrátili na linku 158.

Související témata:
TN.cz