Chvilka slávy

Pitomá zábava: Lidé olizují toalety a zboží v obchodech, hrozí jim tresty!

Veřejné záchody v Kolíně
Zdroj: TN.cz, Getty Images
Téma:

Muž natočil video, ve kterém olizuje záchodovou mísu. O několik dní později měl pozitivní výsledky na koronavirus a skončil hospitalizovaný v nemocnici. Nešlo však o ojedinělý čin, několik dalších lidí už v rámci “Korona výzvy“ olizovalo předměty na veřejných místech.

Lidé se po vypuknutí pandemie koronaviru rozdělili do tří skupin. První se snaží respektovat přijatá opatření, druhá pravděpodobně předstírá, že hrozba viru vůbec neexistuje a její zástupci zkouší bez omezení pokračovat v dřívějším životě. Třetí skupina, naštěstí nejmenší, si ze zákeřného onemocnění dělá legraci, dokonce ho někteří využívají jako možnost zviditelnit se.

 

Muž v Americe se natočil na mobil, jak olizuje vrchní část záchodové mísy na veřejných toaletách. Nechutnou nahrávku poté umístil na sociální sítě. Své “číslo“ pak zakončil sebekritickým komentářem: "V rámci této výzvy si zapamatujte dalšího pitomce. Olízl záchodovou mísu.“

 

O několik dní ale svého nápadu pravděpodobně začal litovat. Necítil se dobře a testy u něj potvrdily nakažení koronavirem. Nakonec skončil v nemocnici. O případu informoval portál Mirror.

 

 

Mladíkův nápad proběhl v rámci takzvané "Korona výzvy", která slouží lidem jako nejnovější možnost se na internetu proslavit. Na videích, které sdílejí, olizují nejrůznější předměty na veřejných místech. A to přesto, že odborníci označili celou záležitost za vysoce rizikovou a nebezpečnou.

 

Záchodový incident tak nebyl první, na sítích se už objevila další podobná vystoupení. Muž v americkém státě Missouri pro změnu olizoval vybavení a zboží v obchodě. V jeho případě nedošlo ke zdravotním komplikacím, byl však obviněn z šíření terorismu a hrozí mu dlouhý pobyt ve vězení. 

 

Do výzvy se však zapojily i zástupkyně něžného pohlaví. Jedna z nich otestovala záchodové prkénko v letadle, další olízla zmrzlinu v obchodním centru. Po tomto nápadu ji hrozilo až 20 let vězení, není ale plnoletá a tak zřejmě dostane nižší trest.

Související témata:
TN.cz