Policejní honička

Muž ve staré felicii ujížděl policistům. Měl netradiční výmluvu

Téma:

Až zastavovací pásy s ostrými hroty pomohly v Trutnově zadržet řidiče, který pod vlivem pervitinu ujížděl policejním hlídkám. Nevzdal se ani, když už jel po kovových discích. Jeho vůz se pak stal neovladatelným a havaroval. Druhý den ho policie opět dopadla za volantem pod vlivem drog.

Stařičká felicie má už většinu života za sebou, přesto se s ní řidič rozhodl pustit do nerovného boje s policejními vozy. Projel s ní dvěma okresy, až nakonec narazil na ocelové hroty. Přes zastavovací pás se prohnal stokilometrovou rychlostí.

 

Pás má tu výhodu, že se dá nastražit ve vteřině a stejně rychle se dá stáhnout zpátky, aby mohly bez problémů projet policejní vozy.

 

V pneumatikách už žádný vzduch nebyl, přesto muž pokračoval dál. Při kontaktu se silnicí ráfky hučely. V zatáčkách se od nich jiskřilo.

 

Cestou odlétávaly kusy pneumatik. A pak se stal vůz neovladatelným a skončilo to kolizí. S prstem na spoušti pistole policisté muže nakonec zatkli.

 


"Provedený test na drogy u řidiče odhalil užití pervitinu," řekla TV Nova mluvčí trutnovských policistů Šárka Pižlová.

 

 

Muž policii ujížděl, protože si prý spletl datum v kalendáři. "Uvedl, že zazmatkoval, protože si myslel, že je v zákazu řízení," vysvětlila policejní mluvčí.

 

Už nebyl, ale řidičský průkaz si nevyzvedl a navíc měl v těle drogy. Nejspíš mu bude hrozit vězení. Police ho vyzvala, aby auto ze silnice odklidil. Druhý den tedy nazul nové pneumatiky a sednul znovu za volant. Hlídka ho objevila ve městě a zase byl pod vlivem drog.
 

vbo, Petr Brzek TN.cz