Drsný únos

Muž venčil psa, únosci na něj skočili a nacpali ho do auta! VIDEO

Téma:

Pražští policisté zveřejnili drsné video únosu. Na záběrech je vidět muž venčící psa, na kterého se náhle ze stojícího auta vrhnou agresoři, kteří ho nacpou dovnitř a odjedou pryč, zatímco zmatený čtyřnohý mazlíček pobíhá ulicí.

Únos se v Salmovské ulici v Praze odehrál už před dvěma lety, kriminalisté ale dosud nemají všechny pachatele. Ti svoji vyhlédnutou oběť sledovali několik dní, až potom zaútočili.

 

Dvaatřicetiletý muž právě venčil psa, když na něj útočníci naskákali, zavlekli ho do připraveného auta a ujeli z hlavního města.

 

"Později ho nepřetržitě trýznili a vydírali ve snaze od něj získat peníze. Muže nakonec pod velkým fyzickým a psychickým nátlakem přiměli k příslibu vydání větší hotovosti a následující den ho propustili," popsala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

 

Kriminalistům se letos povedlo získat nové informace a důkazy k nezvykle brutálnímu případu. "Na jejich základě zadrželi a následně obvinili jednoho z přímých pachatelů, který se na únosu a vydírání podílel. Kriminalisté také získali podobu dalšího pachatele," doplnila Kropáčová.

 

 

Toho se jim ovšem zatím chytit nepovedlo, a proto žádají o pomoc širokou veřejnost. Pokud někdo únosce (po)zná nebo ví, kde bydlí, má to ohlásit na linku 158 nebo telefon 731 553 135.

 

"Pachatelům za vydírání, jako členům organizované skupiny, hrozí trest odnětí svobody v délce až dvanácti let," uzavřela Kropáčová.

Související témata:
pez TN.cz