Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Srí Lanka

Muž viděl zemřít ženu a syna při útoku. Pak přišla největší rána

Ben Nicholson s rodinou - 1
Zdroj: facebook, Ben Nicholson/Anita Nicholson
Ben Nicholson přišel o celou rodinu

Mezi mrtvými na Srí Lance jsou desítky cizinců, kteří na ostrově trávili exotickou dovolenou. Rodinu tam vzal na prázdniny také Brit Ben Nicholson, rychle se ale změnila v tragédii. Viděl zemřít svou manželku i syna a pak přišla další rána - po smrti je i jeho dcera.

Ben trávil dovolenou na Srí Lance s celou svou rodinou - manželkou Anitou, synem Alexem a dcerou Annabel. Všichni čtyři byli v hotelu Shangri-La na snídani, když vybuchla jedna z mnoha bomb. Na vlastní oči viděl, jak zemřela jeho žena a syn. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

Nicholson ale stále doufal, že přežila alespoň jeho dcerka. O několik hodin později přišla smutná zpráva - i malá Annabel je po smrti. Podle svědků se Ben nedokázal srovnat s tím, co se stalo. Údajně jen po evakuaci přecházel sem a tam po ulici a ptal se na svoji rodinu.

 

"Viděla jsem ho celého od krve, chodil jen sem a tam. Mluvil se mnou asi dvakrát, ptal se na svoji rodinu. Neutíkal ani neplakal, byl v šoku. Říkali jsme si, jestli není zmatený, ale vypadal, že se ovládá. Jen se pořád vyptával na členy své rodiny," popsala svědkyně Pushpa.

 

 

GALERIE: Ben Nicholson s rodinou

1
/
4
Zdroj: facebook, Ben Nicholson/Anita Nicholson
Ben Nicholson s rodinou - 1

 

Ben i jeho manželka Alex jsou uznávanými právníky, kteří před útokem působili v Singapuru. Nicholson byl partnerem ve firmě Kennedys Legal Solutions, klientům radil především s pojištěním. Jeho žena poskytovala právní služby těžební společnosti Anglo American.

 

 

Při nedělní sérii teroristických útoků zemřelo přes 320 lidí, dalších více než 500 teroristé zranili. Mezi oběťmi by neměli být Češi. Srílanská policie už zatkla 40 lidí a útoky spojuje se sedmi sebevražednými atentátníky. Úřady z útoků obvinily místní islamistickou skupinu, pátrají ale po jejích možných spojencích v zahraničí. Podle počátečního vyšetřování by útoky mohly být odvetou za březnový útok proti muslimům v novozélandském Christchurch.


Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého? Rady pro dospělé i pro ty nejmenší
Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?

epa TN.cz