karlovy vary

Muž visel za ruce z mostu. Život mu zachránilo odstavené auto

Muž na mostě
Zdroj: Profimedia
Téma:

Mladému sebevrahovi zachránilo život odstavené auto. Toho si totiž na dálnici D6 všimli policisté a vydali se pátrat po majiteli. V tom objevili mladého muže visícího za ruce z mostu. Policistům se jej však po necelé hodině přesvědčování podařilo zachránit.

Kvůli odstavenému autu zastavili policisté z Karlovarského kraje v pátek poblíž Mostu 30. výročí ve směru z Karlových Varů na Sokolov. Když se jeden z nich vydal zkontrolovat okolí, všiml si muže, který se rukama drží za zábradlí a visí z mostu. "Věděl jsem, že u tohoto mostu už došlo k několika tragickým událostem," popsal policista Vojtěch Moucha.

 

Obratem na sebevraha upozornil operační středisko a i s kolegou se vydal k muži. Zkoušel mu zoufalý čin rozmluvit. S mladým mužem strávil na mostě ještě necelou tři čtvrtě hodinu.

 


Policista Vojtěch Moucha

 

"Bavili jsme se spolu několik desítek minut. Řekl mi, že má spoustu problémů a svůj život chce ukončit. Nakonec se mi ho povedlo přesvědčit, ať to nedělá a přeleze zpět přes zábradlí," vypráví Moucha. Když se muž vrátil zpět na most, policisté ho okamžitě zajistili.

 

 

"Do podobné situace jsem se dostal vůbec poprvé a musím říct, že to bylo psychicky dost náročné," vypráví statečný policista. "Na tyhle situace musíme být ale připraveni a musíme je umět zvládat," uzavírá. "Muž byl následně ošetřen a odvezen na psychiatrické oddělení do ostrovské nemocnice," sdělil k případu tiskový mluvčí karlovarské policie Jakub Kopřiva.

mj TN.cz