zemřel za 2 dny

Lékaři v šoku: Muž vykašlal obří sraženinu, měla tvar průdušek

Kašel
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Teprve šestatřicetiletý muž v sanfranciské nemocnici vykašlal sraženinu ve tvaru průdušky. Lékaři se nestačili divit. Sraženina totiž přesně vyplnila část bronchiálního stromu mužovy pravé plíce. Fotka kuriózní sraženiny se okamžitě rozšířila po sociálních sítích.

Hrůzně vypadající sraženinu měl v těle teprve šestatřicetiletý pacient. Sraženina měřila něco přes 15 centimetrů. Muže přijali v nemocnici s chronickým srdečním selháním. Pacient již před hospitalizací prodělal infarkt a měl několikrát operované srdce, uvedl web washingtonpost.com.

 

Po další operaci a následné léčbě na jednotce intenzivní péče měl pacient stále problémy s dýcháním. Trápily ho záchvaty kašle. Při jednom abnormálně velkém záchvatu vykašlal sraženinu, která se mu vytvořila v části jeho průdušek v pravé plíci.

 

 

Muž byl okamžitě intubován, dýchací cesty mu byly zajištěny. Lékaři pacientův průduškový strom vyšetřili a po vykašlání sraženiny odhalili uvnitř už jen malé množství krve.

 

 

Po dvou dnech byla muži dýchací trubice odstraněna a mohl opět dýchat. Naneštěstí pacient o pár dní později zemřel, jeho úmrtí však podle lékařů nemělo se sraženinou v plíci nic společného. "Komplikace vedoucí k úmrtí byly spojené se zástavou srdce,“ sdělila mužova ošetřující lékařka Gavitt A. Woodardová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mj TN.cz