Zapeklitá kauza

Muž vypátral svůj ukradený notebook, teď má platit 700 tisíc!

Simona Šimková
Simona Šimková
Publikováno 4. 11. 2019
Téma:

Zdánlivě banální případ krádeže notebooku přerostl v žalobu za škodu na zdraví. Okradený Lukáš Kuzmiak pomocí speciálního programu viděl, kdo jeho zařízení užívá a sám ho tak vypátral. Nové vlastníky si vyfotil a pod přezdívkami umístil na internet.

Po šesti letech padl nepravomocný rozsudek - Kuzmiak má zaplatit 700 tisíc korun.

 

Honič nebo farmářka. Takové přezdívky dostali členové rodiny poté, co Lukáš Kuzmiak zveřejnil jejich fotky na internetu. Právě jejich tváře se mu totiž ukázaly ve "špionážním" programu. Už před lety ale Kuzmiak tušil, že možná zveřejňuje fotky nicnetušících kupců.

 

A tak se taky stalo. Rodina požaduje odškodné necelých 450 tisíc. Alena R. popsala, že po vypuknutí kauzy nespala, nejedla a trpěla hroznými pocity.

 

Že doma mají kradenou věc, prý neměli tušení. Počítač rodina koupila od spolužáka svého syna. Obvodní soud pro Prahu 1 rozhodl, že Kuzmiak má žalobcům zaplatit přes 103 tisíc korun, navíc také náklady řízení necelých 600 tisíc.

A právě taková částka se stala předmětem dalšího odvolání. Podle Kuzmiakova advokáta je přehnaná. Také se prý dalo snadno domyslet, že notebook byl kradený. Žalobci trvají na vyšším odškodnění, proto se odvolali také.

Související témata:
pez TN.cz