Nebál se pomáhat

Muž vyprošťoval zraněného řidiče, sám skončil v péči záchranářů

Nehoda mezi Tachovem a Ctiboří - 3
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Téma:

U vážné dopravní nehody zasahovaly v úterý po poledni všechny složky Integrovaného záchranného systému. Mezi Tachovem a Ctiboří narazilo auto do stromu. Zranění utrpěli tři lidé, kteří v havarovaném volkswagenu cestovali. Záchranáři museli ošetřit i jednoho ze svědků nehody, který pomáhal vyprostit řidiče z havarovaného vozu.

O nehodě informoval mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar. "Při dopravní nehodě s následným požárem vozidla mezi Tachovem a Ctiboří byli zraněni čtyři lidé. Řidič vozidla, dva spolujezdci a svědek, který vyprostil řidiče z hořícího automobilu před příjezdem naší jednotky," prozradil mluvčí hasičů Poncar.

 

GALERIE: Dopravní nehoda mezi Tachovem a Ctiboří

1
/
3
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Nehoda mezi Tachovem a Ctiboří - 1

 

Podle jeho informací by ale zranění svědka, který neváhal riskovat vlastní zdraví, aby pomohl osádce havarovaného vozu, neměla být vážná. Muž se poranil na noze a utrpěl lehčí popáleniny na rukou.

 

Nejvážněji byl zraněn řidič havarovaného vozu. Pro něj přiletěl vrtulník a převezl jej na popáleninové centrum pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Dva další zraněné odvezly sanitky do nemocnic ve Stodu a v Plzni.

 

 

Policejní mluvčí upřesnila pro web Krimi-Plzeň.cz, že havarovaným vozem byl automobil značky Volkswagen Polo, který jel od Halže na Tachov a v levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci a narazil do stromu.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz