originální nápad

Mladík vyrábí krásné pelíšky pro zvířata, používá unikátní materiál

Výtvory z pneumatik - 9
Zdroj: Instagram, Amarildo Silva
Téma:

Mladý Brazilec Amarildo Silva přišel na skvělý způsob výroby psích pelíšků. Dělá je z vyřazených pneumatik a výsledek opravdu stojí za to.

Amarildo Silva vymyslel skvělou metodu, jak vyrobit psí pelíšky a ještě u toho šetřit životní prostředí. Psí pelíšky totiž vyrábí ze starých použitých pneumatik, kterých všude válí dost.

 

"Výrobou pelíšků ze starých pneumatik chci využít už nepotřebnou surovinu, která by jinak byla bezcenným odpadem," říká mladý podnikatel Amarildo Silva.

 

Amarildo si vybudoval úspěšné podnikání, které začalo myšlenkou pomoci planetě. Jeho výrobky jdou rychle na odbyt a stávají se čím dál tím populárnější. I lidé na sociálních sítích jeho myšlence vyjadřují podporu.

 

GALERIE: Výtvory z pneumatik

1
/
9
Zdroj: Amarildo Silva
Výtvory z pneumatik - 2

 

Amarildo si vybudoval úspěšné podnikání, které začalo myšlenkou pomoci planetě. Jeho výrobky jdou rychle na odbyt a stávají se čím dál tím populárnější. I lidé na sociálních sítích jeho myšlence lidé vyjadřují podporu.

 

Na instagramu má třiadvacetiletý mladík už přes 14,5 tisíc sledujících. Ve svých příspěvcích se kromě prezentace svých produktů zaměřuje také na rady lidem, jak správně třídit odpad.

 

První pelíšek z použité pneumatiky Amarildo vyrobil, když mu bylo 21 let, píše web okchicas.com. Tenkrát ještě netušil, že právě tento koníček se stane jeho budoucím zaměstnáním. Jeho nápad si oblíbili i ekologičtí nadšenci, kteří jej v nápadu otevřeně podporují. Objednávky na nápadité pelíšky mu přišly už i z Evropy nebo Asie.

 

 

Jak sám říká, náklady na výrobu jednoho pelíšku jsou v podstatě minimální. Základ je použitá pneumatika, což je bezcenný odpad, pak už ji stačí jen nabarvit a vystlat.

 

Dříve si pneumatiky sháněl sám, ale jakmile se jeho podnikání dostalo do širokého povědomí, lidé mu je začali sami nosit. Amarildo do budoucna plánuje kromě zvířecích pelíšků začít z ojetých pneumatik vyrábět také sedačky pro lidi nebo dekorace.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mj