Vysoký trest za výhrůžku

Muž z Pardubic vyhrožoval, že najede kamionem do lidí. Hrozí mu až 15 let

Téma:

Rychlý zásah policie zažil na vlastní kůži dvaašedesátiletý muž z Pardubic, který podle policie pod fiktivním facebookovým profilem poslal policistům na sociální síti výhrůžný vzkaz, že najede kamionem do lidí podobně jako Olga Hepnarová.

Pachatel ve zprávě vyhrožoval, že pokud nebudou do druhého dne otevřeny všechny restaurace a bary, vjede kamionem do lidí, které usmrtí. Muž podle vyšetřovatelů umístil příspěvěk pod smyšleným profilem.

 

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu podezřelého vypátrali do 24 hodin a obvinili ho z trestného činu vyhrožování teroristickým trestným činem. „Tento případ jasně demonstruje, že policisté jsou schopni rychle vypátrat pisatele na sociální síti, a to i navzdory skutečnosti, že se skrývá pod smyšleným profilem“, zveřejnila mluvčí policie Kateřina Rendlová.

 

 

Policisté výhrůžku obdrželi v neděli 25. října, o den později už byl podezřelý muž dopaden. K činu se přiznal a vyjádřil svou lítost. Vyšetřován je na svobodě. Za spáchání trestného činu v době nouzového stavu mu hrozí vyšší trestní sazba, a to v rozpětí 5 až 15 let.


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

nep TN.cz