Okradl přes 200 lidí

Muž z Pardubicka nabízel výhodné investice. Zmizelo 125 milionů

Podvod - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Podvod - ilustrační foto
Téma:

V policejní cele skončil pětačtyřicetiletý muž z Pardubicka. Policisté jej podezřívají z podvodu. Muž nabízel zhodnocení investic a od klientů vybíral peníze i přesto, že k takové činnosti neměl v Česku oprávnění. Více než 200 klientů přišlo dohromady o 125 milionů korun. Muži hrozí desetileté vězení.

Muži z Pardubicka sdělili obvinění policisté ze zlínské kriminálky. "Muž prostřednictvím společnosti založené a sídlící na Seychelách nabízel v období nejméně od roku 2010 do konce roku 2013 na území České republiky investiční služby, i když si byl vědom, že k tomu na našem území nemá oprávnění," uvedl mluvčí zlínských policistů Petr Jaroš.

 

Podezřelý si měl podle policistů najímat i externí finanční poradce, kteří měli vyhledávat a oslovovat potencionální klienty, které přesvědčovali, že pokud převedou peníze na účty společnosti, ta jim je výhodně zhodnotí.

 

 

"Odeslané peníze však nebyly ani zhodnoceny, ale ani vráceny. Pouze u některých investorů, kteří peněžní prostředky zaslali již dříve, byly vklady vráceny. To ovšem fungovalo jen do doby, dokud přicházely vklady nových investorů," upozornil Jaros.

 

Poškozených je více než 200. Na účet poslali muži přes 125 milionů korun. Za podvod mu teď v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

vbo TN.cz