portréty zavražděných

Muž z USA zřejmě zabil více než 60 žen! Přiznal se ale k 93 vraždám

Samuel Little
Zdroj: Profimedia
Samuel Little u soudu

Vyšetřovatelé ze Spojených států dokázali spojit s devětasedmdesátiletým mužem více než 60 vražd ve 14 různých státech unie. V pátek to oznámil texaský prokurátor. Samuel Little se tak může stát nejhorším sériovým vrahem v amerických dějinách.

Samuel Little si nyní odpykává doživotní trest v kalifornském vězení za vraždy tří žen, mezitím jej odsoudili k dalšímu doživotnímu trestu za vraždu ženy v Texasu. Policii tvrdí, že celkem zabil 93 žen.


“Samuel Little i nadále spolupracuje s vyšetřovateli, kteří jej vyslýchali ve vězení v souvislosti s odloženými případy ze sedmdesátých let minulého století,“ řekl pro agenturu AP texaský prokurátor Bobby Bland.


Podle Blanda je Little ve špatném zdravotním stavu a už nemá žádnou možnost odvolání, proto s policií spolupracuje. Je možné, že vyšetřovatele dovede ke všem 93 obětem.

 


Vrahovy oběti většinou zemřely na udušení nebo uškrcení. Muž v některých případech mrtvá těla naaranžoval tak, že vypadala jako po předávkování drogami, nebo že zemřely přirozenou cestou, čímž vyšetřovatele ošálil.


Podle vyšetřovatelů si také Little velmi rád maloval portréty svých obětí. Ty pocházely obvykle z okraje společnosti. Byl často na cestách, proto jsou s ním spojovány vraždy ve 14 různých státech.


Policisté muže chytili kvůli drogám. Testy DNA jej nakonec ale prozradily, spojily jej totiž s třemi vraždami žen v kalifornském Los Angeles.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

rod TN.cz