Soud se spolupachatelem

Muž zabil manžele v chatce. "Byl v něm satan," říká dcera komplice

Téma:

Ústecký krajský soud se vrátil k případu lednové dvojnásobné vraždy manželů v zahrádkářské kolonii ve Střížovicích. Dva muži tam vtrhli do chatky a svázali rodinu, která tam žila. Otce s matkou pak podle obžaloby jeden z nich zavraždil, poté spáchal sebevraždu.

Před soudem tak stanul jen Jaroslav Topinka. Opakovaně souzený recidivista tvrdí, že měl svému komplici pomáhat pouze se svázáním obětí, poté prý z chatky odešel. Jeho slova potvrzují děti zavražděných rodičů, které přežily.

 

Rodinu prý s komplicem plánovali okrást o miliony korun. Když ale zjistili, že v chatce žádné peníze nejsou, měl Topinka dostat jako podíl jen 600 korun ukradených z peněženky zavražděného otce. Celou akci prý chystali u Topinky doma.

 

 

"Říkala jsem tátovi, hele, už ho ke mně nevoď, protože já mám taky doma syna, sedmiletýho, bála jsem se o svůj život a bála jsem se i o tátův život. Věděla jsem, že je v něm nějakej satan," uvedla dcera obžalovaného muže.

 

Topinkovi teď hrozí 16leté vězení. Rozsudek by mohl padnout ještě koncem měsíce. Rodiče měl zavraždit jeho komplic, který poté ještě znásilnil obě nezletilé dcery. Sám pak spáchal před chatkou sebevraždu.

Martin Kočárek/epa TN.cz