mohl vykolejit

Muž zaházel koleje kamením. Naštvalo ho, že ho vyhodili z vlaku

Vlak
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Neštěstím mohlo skončit chování mladého muže na Kroměřížsku. Ten ze vzteku nanosil na koleje několik velkých kamenů, do kterých vrazil vlak. Naštvalo ho, že ho předtím strojvedoucí z vlaku vyhodil.

Incident se stal ve čtvrtek 3. května krátce před půl osmou ráno na trati ze Zborovic do Kroměříže. Asi 150 metrů před zastávkou v Olšině leželo na kolejích několik kamenů velkých asi 15 centimetrů.

 

"Strojvedoucí na několik kamenů najel, poté vlak zastavil rychlobrzdou. Šel se zeptat cestujících, zda se někdo z nich zranil, a odstranil zbylé kameny z kolejí," popsala mluvčí policistů Barbora Balášová. Nikomu z asi 15 cestujících, kteří v tu chvíli ve vlaku seděli, se nic nestalo. Jen díky štěstí vlak nevykolejil.

 

Na místo okamžitě vyrazili policisté i se služebním psem a ještě ten den se jim podařilo vypátrat viníka. "Třicetiletý muž z okresu Karviná, který v současné době pobýval na ubytovně v Kroměříži a pracoval ve Zborovicích, kam každý den vlakem dojížděl, se k uvedenému jednání přiznal," řekla mluvčí.

 

 

Údajně jednal ze vzteku. Ten den ráno ho strojvedoucí v Šelešovicích vyhodil z vlaku. Neměl totiž dostatek peněz na jízdenku, kterou si chtěl koupit až v průběhu cesty. Dál se muž vydal po svých podél kolejí. V tu chvíli mu ale zavolal šéf, že není včas v práci, a tudíž končí.

 

"Vyšetřovatel ještě ten den zahájil proti muži trestní stíhání a to pro trestný čin obecné ohrožení, za což mu hrozí až osm let vězení," dodala Balášová.

Související témata:
mom TN.cz