kuriózní žaloba

Muž žaluje bývalého šéfa: Nudil jsem se, v práci nebylo co dělat!

Deprese - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Jeho práce byla tak nudná, až propadl depresím. Teď žaluje svého bývalého zaměstnavatele, protože mu prý zničil život. Chce po něm v přepočtu bezmála 9,8 milionu korun.

Velmi netradiční spor řeší soud v Paříži. Čtyřiačtyřicetiletý Frédéric Desnard žaluje svého bývalého zaměstnavatele, protože se v práci nudil. To prý u něj vedlo k vážným zdravotním problémům, píše britský Guardian.

 

Desnard si stěžuje, že když v letech 2010 až 2014 pracoval jako manažer ve firmě Interparfums, dostával málo práce a neskutečně se nudil. Z nicnedělání byl tak vyčerpaný, že to přirovnal k cestě do pekel.

 

Nedostatek práce ho prý tolik ničil, že upadl do vážných depresí. "V práci si nikdo ani nevšimnul, jestli tam jsem, nikdo mě nepotřeboval," posteskl si muž. Nespokojenost a frustrace u něj prý vyvolala epileptický záchvat ve chvíli, kdy řídil.

 

 

Následovalo sedm měsíců pracovní neschopnosti, po kterých byl Desnard propuštěn z důvodu nadbytečnosti. "Cítil jsem se trapně, že mi platili za nicnedělání," svěřil se. Po bývalém zaměstnavateli požaduje za vzniklou škodu kompenzaci asi 9,8 milionů korun (360 tisíc eur).

 

Podle firemního právníka si ale Desnard ani jednou nepostěžoval, že by neměl co dělat. "Pokud se nudil, měl něco říct," uvedl právník. Není to poprvé, co se muž s firmou dostal do křížku, už loni v prosinci jí musel zaplatit 1000 eur za pomluvu.

Související témata:
mom TN.cz