pražský žhář

Muž zapaloval auta. Bezdomovec ho bránil, poštval na policisty psy

Téma:

Jednatřicet založených požárů a milionová škoda - to připisují policisté 26letému muži, který podle nich zapaloval v okolí pražských Letňan zaparkovaná auta a kontejnery. Prý si tak v opilosti vybíjel vztek ze špatné životní situace. Jeho zadržení se neobešlo bez komplikací, policistům se ho snažil překazit bezdomovec.

Od loňského podzimu hořela auta a popelnice v Letňanech, ve Vysočanech a Káraném u Prahy. Za jednu noc třeba i na čtyřech místech. Žhář byl podle policistů jen jeden, počkali si na něj na nádraží ve Vysočanech.

 

Obalili zadrženému ruce, na kterých mohly být i po několika dnech od založení posledního požáru stopy. Zásah neunikl pozornosti bezdomovce, který se tady po nádraží pohyboval. Rozhodl se, že práci policistům zkomplikuje.

 

Začal na ně hanlivě pokřikovat ve stylu "fízlové nechte ho být", s tím že pak na kriminalisty doslova poštval své dva psy. Jednoho policistu zachránila od pokousání neprůstřelná vesta, bezdomovce a jeho psy zklidnil až varovný výstřel. Pak se pozornost stočila opět na žháře.

 

Kriminalisté mladíkovi přičítají 31 požárů se škodou za milion korun. Není ale vyloučeno, že se jich pokusil založit víc. S mužem se rozešla přítelkyně a také v té době přišel o práci. Když se opil, řešil svou frustraci škrtnutím zapalovače.

 

 

Hrozí mu až tři roky vězení. To je o rok méně než bezdomovci, který ho chtěl před zadržením zachránit a je teď obviněn z násilí proti úřední osobě. Společně putovali do vazby.
 

Související témata:
Ondřej Špalek, sei TN.cz