Smutný konec

Rodiče podlehli stejné nemoci jen měsíc po sobě! Zanechali 5 sirotků

Manželé podlehli stejné nemoci - 1
Zdroj: gofundme.com
Omena a Makeda podlehli oba rakovině střev
Téma:

Pět dětí se stalo sirotky poté, co jejich rodiče zemřeli na stejný druh rakoviny. Příběh je o to smutnější, že otec naposledy vydechl jen den před manželčiným pohřbem.

Rodiče pěti dětí zabila rakovina střev, kterou měli oba ve 4. stádiu. V pondělí zemřel 38letý Omena Ubiaro v nemocnici v anglickém Wolverhamptonu - jen den před tím, než se měla rodina rozloučit s jeho manželkou a matkou dětí. Píše o tom portál Mirror.

 

Makeda podlehla rakovině na konci července, od té doby se Omena snažil na své potomky vybrat peníze. Přes internetovou stránku GoFundMe se mu podařilo získat 20 tisíc liber (přes půl milionu korun).

 

Rodiče po sobě zanechali pět synů ve věku od devatenácti do sedmi let. Právě o nich Omena mluvil na videu, ve kterém se snažil apelovat na případné dárce peněz. "Bylo to těžké pro kluky i pro mě. Nebudu lhát. Byla to ta nejhorší věc, které jsem kdy musel čelit," přiznal Omena poté, co ztratil svou ženu.

 

 

GALERIE: Manželé podlehli stejné nemoci

1
/
4
Zdroj: gofundme.com
Manželé podlehli stejné nemoci - 1

 

"Byl to skvělý chlap, skromný a obětavý. Od doby, kdy mu diagnostikovali rakovinu, si jen vyhrnul rukávy a bojoval. Po smrti své milované ženy se pořád snažil tady být pro své děti," popsal Omenův nejlepší kamarád Femi.

 

Omena pocházel z Nigérie, jeho rodina ale žila ve Velké Británii. S Makedou se seznámil už na střední škole, vzali se v roce 2004 a přestěhovali do Birminghamu o pět let později. Omenovi zdrtili lékaři zprávou o rakovině v roce 2014, Makedu diagnostikovali loni v srpnu.

epa TN.cz