Domácí léčba

Muž vypil přípravek pro rybičky a zemřel. Chtěl se chránit před virem!

Muž, akvárium
Zdroj: Getty Images
Téma:

Ve Spojených státech zemřel muž, který požil antimalarikum ve snaze ochránit se před infekcí koronavirem. V televizi o léku totiž slyšel pozitivně mluvit amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Mnoho lidí v posledních týdnech téměř nepřetržitě sleduje televizi kvůli novým informacím o řádícím koronaviru. Nejinak je tomu v USA, kde se muž z Arizony zaposlouchal do projevu prezidenta Donalda Trumpa o možnostech využití léku Chlorochin pro léčbu koronaviru. Ten se běžně používá proti malárii.

 

"Chystáme se dát tyto léky k dispozici téměř okamžitě. Mohly by být dostupné za několik dní," vyjádřil se Trump na adresu léčivých látek chlorochin a hydroxychlorochin ve svém vystoupení.

 

 

Muž a jeho manželka následně zjistili, že přípravek obsahující stejnou léčebnou látku mají doma na poličce a neváhali jej okamžitě použít. Prostředek ale sloužil k boji proti parazitům u akvarijních rybiček.

 

Malé množství látky smíchali s vodou a vypili ji. “Báli jsme se onemocnět,“ vysvětlila manželka. S manželem totiž patřila do rizikové skupiny, oběma bylo přes 60 let a případné nakažení tak u nich mohlo mít komplikovanější průběh.

 

Manželskému páru se během 20 minut udělalo velmi špatně. Oba pociťovali závratě a horkost. “Začala jsem zvracet. Můj manžel začal mít problémy s dýcháním a chtěl mě držet za ruku,“ popsala žena událost. Následně zavolala tísňovou linku a záchranná služba oba dovezla do nemocnice. Muž však krátce po převozu zemřel. O případu informoval portál Skynews.

 

V USA je v současnosti potvrzeno více než 46 tisíc případů nákazy koronavirem a téměř 600 úmrtí. Nejhorší ohniska nákazy jsou tam zatím soustředěna v určitých oblastech jako je New York, odborníci ale varují, že se onemocnění dále šíří.

Související témata:
TN.cz