austrálie

Muž zemřel po útoku žraloka. Jde o šestý případ, úřady uzavřely pláže

Žralok - 3
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
8.9. 2020 14:40
Téma:

V Austrálii došlo k dalšímu smrtelnému útoku žraloka. Predátor napadl v úterý šestačtyřicetiletého surfaře u pláže Greenmount Beach, která se nachází u města Gold Coast ve státě Queensland. Muže se však zachránit nepodařilo a na místě zemřel.

"Podle policie utrpěl surfař závažné zranění nohy. Z vody jej okamžitě vytáhli společně s dalšími lidmi záchranáři, kteří jej na místě ihned ošetřili,“ píše deník The Guardian.


Žralok však zaútočil velmi tvrdě a napadený muž zemřel. Místní očekávají že Greenmount Beach zůstane uzavřená také ve středu. Po tragické události se zavřely také další pláže, které jsou v blízkosti.

 


Queenslandský ministr zemědělství a rybolovu Mark Furner uvedl, že jde o tragédii. "Nyní probíhá vyšetřování, které se bude zabývat tím, co se vlastně stalo,“ dodal Furner.


Úterní útok žraloka je již šestým v Austrálii, při kterém zemřel v letošním roce nějaký člověk. V srpnu napadl velký bílý žralok pětatřicetiletou ženu na pláži nedaleko města Port Macquarie v Novém Jižním Walesu. V polovině července zase zahynul na jedné z tamních pláží teenager při surfování.

Související témata:
TN.cz