Letecká tragédie

Odškodnění pro vdovu za pád boeingu? Žena chce 6 miliard!

Francouzce při pádu boeingu zahynul manžel, chce obří odškodné
Zdroj: Profimedia
Téma:

Francouzka žaluje společnost Boeing o 276 milionů dolarů (asi 6,375 miliardy korun) odškodnění kvůli smrti manžela. Muž zemřel při březnovém pádu Boeingu 737 Max etiopských aerolinek.

Nadege Dubois-Seexová přišla o manžela Jonathana. "Je to tragédie, které se dalo zabránit, protože se totéž stalo už o pět měsíců dřív. Jak mohli tohle varování ignorovat," uvedla podle CNN Francouzka s odkazem na tragédii stejného typu letounu indonéské společnosti Lion Air. Při jeho pádu zahynulo loni v říjnu 189 lidí.

 

"Život mého manžela byl ukončen vědomě. Boeing se zachoval cynicky. Můj muž byl vedlejší obětí systému, obchodní strategie," řekla novinářům viditelně rozrušená žena.

 

Po tragicky zesnulém Jonathanovi, který měl švédské a keňské občanství, zůstaly tři malé děti ve věku od sedmi do deseti let. Mluvčí Beingu nicméně odmítl podání žaloby jakkoli komentovat. Pouze vzkázal, že firma plně spolupracuje na objasnění etiopské havárie, při níž zemřelo 157 lidí.

 

 

Požadovanou sumu 276 milionů dolarů vysvětlil ženin právník Nomaan Husain tak, že jde o denní obrat společnosti v loňském roce.

 

Pusťte si reportáž z minulého týdne:

 

pez TN.cz