záchrana života

Muž zkolaboval přímo na zastávce, lidé přispěchali na pomoc. VIDEO

Téma:

Velmi vypjaté chvíle za sebou mají lidé, kteří byli v pondělí ráno u stanice metra Palmovka. Přímo na nástupišti do tramvaje zkolaboval muž, kterému šlo rázem o život. Naštěstí kolemjdoucí nezaváhali a okamžitě začali s oživováním, na pomoc pak přispěchali strážníci s defibrilátorem. Muže si následně převzala pražská záchranka.

Každý se může ocitnout v situaci, kdy kolem něho najednou zkolabuje člověk. O záchraně života pak rozhodují vteřiny, kdy člověk musí okamžitě reagovat. Ukázkou byl i pondělní případ, který se odehrál v pražské Libni.

 

Přímo na tramvajové zastávce Palmovka zkolaboval muž. V rámci davu mnoho lidí váhá, zda má něco dělat, v tomto případě ale kolemjdoucí přispěchali na pomoc a začali s okamžitým oživováním.

 

"Událost neunikla operátorovi městského kamerového systému na operačnímu středisku městské policie. Vyslaná hlídka strážníků dorazila na místo během minuty," uvedli k případu pražští strážníci.

 

Ti následně pokračovali v oživování, muže připojili na služební automatický defibrilátor, který opakovaně doporučil výboj. Na záběrech z kamerového systému je jasně vidět, jak muž dostává výboj.

 

 

Zasahující pokračovali v nepřímé srdeční masáži až do příjezdu pražské záchranné služby. Záchranáři zraněného muže za neustálé srdeční masáže převezli do nemocnice.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz