Marná záchrana

Muž zkolaboval ve 30metrové výšce, záchranáři za ním museli na komín

Ostravské železárny
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 25.11. 2019 21:45
Téma:

Nebezpečnou akci mají za sebou záchranáři z Moravskoslezského kraje. Přímo v Ostravě totiž v pondělí pomáhali 59letému muži, který zkolaboval na desítky metrů vysokém komíně. Lékaři se ho ale bohužel zachránit nepodařilo, muž na místě zemřel.

Devětapadesátiletý muž zkolaboval po výstupu na komín v ostravském průmyslovém areálu ve výšce třiceti metrů. Na místo vyjeli podnikoví hasiči a následně i profesionální posádka moravskoslezských záchranářů.

 

"První pomoc postiženému začal pod vedením operátorů tísňové linky poskytovat jeho kolega, který zahájil nepřímou srdeční masáž," popsal mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl. Za pomoci externího defibrilátoru se pak muže pokoušeli oživit hasiči. 

 

Na komín po svém příjezdu vylezli také záchranáři. "Lékař pokračoval ve snaze o záchranu muže rozšířenou resuscitací za použití léků a dalšího přístrojového vybavení, včetně přístroje zajišťujícího nepřímou srdeční masáž," doplnil mluvčí Humpl.

 

 

Veškerá snaha záchranářů však byla marná. Činnost mužova srdce se bohužel obnovit nepodařilo. Lékař tak musel konstatovat jeho smrt.

TN.cz