odložený případ

Muž zmizel beze stopy před 22 lety! Záhadu vyřešily satelitní snímky

Auto s kostrou 22 let hledaného muže našli na satelitních mapách
Zdroj: Policie
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 14.9. 2019 20:28
Téma:

K vyřešení 22 let starého případu přispěla velká náhoda. Muž, který si za pomoci aplikace Google Maps prohlížel místo svého dřívějšího bydliště na Floridě, si na satelitních snímcích všiml vraku auta v jezírku. Vůz patřil muži, který byl pohřešovaný od roku 1997.

Vrak ve vodě muže zaujal a chtěl zjistit, jestli se v jezírku skutečně nachází. Kontaktoval kamaráda, který se na místo vydal reálnost záběrů z map ověřit. Když havarovaný vůz pod vodou uviděl, obratem kontaktoval policii.

 

Policisté zařídili vytáhnutí vozu z jezírka. Následně zjistili, že jde o auto tehdy čtyřicetiletého Williamma Moldta, který záhadně zmizel v roce 1997. Ve vozu byly i pozůstatky muže, kterého později identifikovali jako Moldta. V době, kdy s autem z neznámých příčin sjel do jezírka, byly okolní domy pouze rozestavěné.

 

 

Muž, který bydlí v domě hned vedle místa nálezu, tvrdí, že si vozu z břehu nikdy nevšiml. "Nelze stanovit, co se před tolika lety stalo. Víme jen, že zmizel z povrchu zemského a teď se našel," řekla BBC policejní mluvčí Therese Barberaová.

 

Moldt zmizel po cestě z nočního klubu, ze kterého odešel před půlnocí. Svědci tehdy tvrdili, že odjížděl střízlivý. Před cestou ještě zavolal své přítelkyni, že bude brzy doma. Domů ale už nikdy nedojel. Policie o nálezu těla informovala příbuzné, kteří se tak konečně dočkali odpovědi.

mik TN.cz