Pravděpodobně utonul

Muž zmizel pod hladinou Hostivařské přehrady, tělo hledají už druhý den

Hostivařská přehrada, policie - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
30.7. 2020 18:21
Téma:

Policisté od středečního večera zasahuje u vodní nádrže v pražské Hostivaři. Svědci tam viděli muže, který skočil do vody a už nevyplaval. Po jeho těle pátrá několik jednotek včetně poříčních policistů, zatím marně. Budou pokračovat v pátek.

Ve středu večer hlásili svědci pravděpodobné utonutí na Hostivařské přehradě. Ta leží na potoce Botič na jihovýchodě hlavního města.

 

Na místě zasahovalo několik policejních jednotek. "Před sedmou hodinou večer jsme přijali oznámení o tom, že měl nějaký muž skočit do přehrady a už nevyplavat," řekla TN.cz mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

 

V pohotovosti byla také říční policie, pomáhají také hasiči. Po desáté hodině policisté pátrání přerušili. "Budeme pokračovat hned ráno," uvedla Siřišťová.

 

 

Policisté ve spolupráci s hasiči v pátrání pokračovali i během čtvrtka. Jenomže opět bezvýsledně. "Jednotky se na místo vrátí v pátek ráno," řekla policejní mluvčí Hana Křížová.

 

Záchranná akce ve středu odpoledne probíhala také na přehradě Mšeno na Jablonecku, utopil se tam 44letý muž. "Na místo jsme přizvali také hasiče a potápěče. Zhruba po hodině jsme tělo muže našli, bohužel i přes dlouhotrvající resuscitaci se ho nepodařilo oživit," uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský s tím, že v případu bude nařízena soudní pitva.

TN.cz