Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Otřesný případ

Muž zneužíval šest dívek. Rodiče mu je poskytovali za peníze!

Lee Kaplan
Zdroj: Lower Southampton Police Department

Sexuální zneužívání šesti dívek, které věznil ve svém domě muž z Pensylvánie v USA, řeší tamní soud. Lee Kaplan (51) dívky získal za peníze od jejich vlastních rodičů Savilla a Daniel Stoltzfusových, uvedl deník Mirror. Lee Kaplan tvrdil, že je prorokem Boha.

Na zvláštní chování Leeho Kaplana a velké množství dětí žijících v jeho domě, upozornila sousedka Jen Betzová už minulý rok. „Neexistoval žádný důvod, proč by tento starší muž – výrazně starší muž, jakýkoli člověk, bez ohledu na to, jak vypadá – měl množství dětí, všechny oblečené v modrých šatech, pravidelně nikdy mimo dům, vypadalo to strašidelně,“ řekla Jen Betzová.
 

 

Lee Kaplan žil ve svém domě s 12 ženami a dívkami. Šest dívek bylo dcerami Savilly a Daniela Stoltzfusových, kteří je Kaplanovi poskytovali za peníze. Daniel Stoltzfus mu jako dar poskytoval i svou ženu.

 

 

 

Dívky ve věku 9 až 19 let popsaly u soudu život v domě Leeho Kaplana. Dny trávily domácí výukou, kterou dívkám Kaplan poskytoval, a staráním se o jeho zahradu. Ven nesměly vycházet, jelikož jim Kaplan tvrdil, že je svět zničí.

 

 

 

Lee Kaplan byl prohlášen vinným ze všech 10 obvinění, mezi kterými bylo například sexuální napadení nebo znásilňování dětí. Soud v nejbližší době rozhodne o trestu.

reg TN.cz