Nervy na pochodu

Muže chytil rapl kvůli rychlejšímu autu, při "odvetě" si zlomil nohu

Pětadvacetiletý mladík neusnesl fakt, že jen stěží předjel silnější vůz, a tak se majiteli rychlejšího auta pomstil. O kus dál si na něj počkal a prokopnul mu dveře.

Tím si ovšem mladý vztekloun způsobil vážné zranění: dvojitou zlomeninu holenní kosti. Skončil v nemocnici a navíc mu hrozí možná i vězení.


"Takový případ kopnutí do jedoucího vozidla jsme dosud neřešili," kroutí hlavou i mmluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.


Favorit pod kapotou moc koní neskrývá a v závodě s fábií většinou nevyhraje. Mladík ale chtěl tyto dva muže předjet a jelikož se mu to nedařilo, myslel si, že naschvál přidávají.


"Jen se co nás předjel, prakticky dva metry před autem dupnul na brzdy, my samozřejmě taky," popsal řidič rychlejšího auta Jan Hampl.


Nejspíš bylo takové vybrždění podle něj malá pomsta. Přidal plyn ještě víc a odjel. Pak zastavil a počkal si až dvojice přijede. A pak udělal šílenou věc. Kopnul do dveří auta, které jelo padesátkou. A na vlastní kůži vyzkoušel, jak fungují fyzikální zákony.


Stejně jako se nedá hlavou prorazit zeď, nejde ani nohou prorazit plech, byť škoda je v tomto případě čtyřicet tisíc korun. Mladík zavrávoral a bolestí se téměř rozbrečel. Dvojitá zlomenina holenní kosti -to je verdikt lékařů.


Mladík je stále v nemocnici a ještě ráno byl na jednotce intenzivní péče. Policisté ho tak nemohli vyslechnout. Za kaskadérský kousek mu hrozí až rok natvrdo.

pez, Petr Brzek TN.cz