Zdeněk K.

Muže, který měl zapálit panelák, obvinili z vraždy, hrozí mu doživotí

Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 10. 8. 2020
Téma:

Policisté v pondělí obvinili z vraždy čtyřipadesátiletého Zdeňka K., který měl v sobotu zapálit panelový dům v Bohumíně na Karvinsku. Při požáru zemřelo 11 lidí. Muže zadrželi policisté ihned po činu, podle svědků hlídce klidným hlasem řekl, že dům zapálil.

Strůjcem nejhoršího požáru v Česku za poslední roky má být Zdeněk K. Oběťmi jsou pak jeho rodinní příslušníci. Muž měl takto řešit partnerský spor. Policisté jej v pondělí obvinili z vraždy. U soudu mu hrozí doživotí.

 

"Byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy a ze zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení, za což mu hrozí 20 let až výjimečný trest,“ potvrdil v pondělí pro TN.cz státní zástupce Michal Król.

 

Ten teď bude rozhodovat o tom, jestli podá žádost o vzetí podezřelého muže do vazby. Obviněný muž měl říct, že mělo jít o pohrůžku a nikomu nechtěl ublížit.

 

"Vrchní komisař obvinil 54letého může ze zvlášť závažného zločinu vraždy v souběhu se zvlášť závažným zločinem obecného ohrožení. Byl podán podnět k podání návrhu na vzetí do vazby," potvrdili obvinění policisté po 13. hodině na twitteru.

 

 

Čtyři lidé zůstávají po požáru v nemocnici, stav dvou zraněných zůstává velmi vážný. Celkem bylo ošetřeno zdravotníky deset lidi, mezi nimi i údajný pachatel.

 

Hořet v 11. patře panelového domu v Nerudově ulici v Bohumíně začalo v sobotu v podvečer. Ještě týž den uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, že požár zřejmě založil někdo úmyslně. Velitel hasičů Vladimír Vlček uvedl, že se požár rozšířil velmi rychle a zasáhl celý byt.

 

 

"Pro nás je do jisté míry ne úplně normální, že velmi rychle došlo k rozvoji požáru v celém bytě. To je věc, která se nepochybně podepsala na tom, že v tom bytě uhořelo šest osob. Požár šel po fasádě. Chyběly desítky sekund a mohli jsme mít nafouknutou seskokovou matraci a ty následky by nebyly tak tragické. Všechny pokoje jsou naprosto vyhořelé," uvedl v sobotu Vlček.

 

Přímo v něm uhořelo šest lidí. Hasiči poté potvrdili, že v bytě se našly stopy po akcelerantu, tedy látce, která hoření urychlila. Dalších pět lidí se pokusilo zachránit se před požárem skokem z okna bytu, nikdo z nich ale pád ze zhruba 30 metrů nepřežil.
 

Lidé se po požáru v Bohumíně postupně vrací do svých bytů, více v reportáži:

TN.cz