Zraněné dítě

Agresivního psa muž neuhlídal, obvinili ho. Zvíře zmrzačilo malé dítě

Jan Mareš
Jan Mareš
Aktualizováno 21:06
13.4. 2021 12:22
Téma:

Policie obvinila muže, který na začátku měsíce neuhlídal při venčení na pražském Petříně psa a ten vážně zranil čtyřletého chlapce. Muž z místa utekl a přihlásil se až poté, když se poznal na záběrech v televizi. Podle policie nešlo o první útok stejného psa.

Policie muže obvinila z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Také podala podnět na veterinární správu, aby byl pes muži odebrán. Ten ale tvrdí, že měl zvíře půjčené a že není jeho.

 

Policii se prý navíc ozval další svědek, který řekl, že jen pár dnů před tímto incidentem ho na Petříně napadl stejný pes. I to by mohla být přitěžující okolnost u soudu, kde obviněnému hrozí až čtyřleté vězení. Dobrá zpráva je, že zdravotní stav pokousaného chlapce, který byl uveden po útoku do umělého spánku, se podle policie už zlepšil. Přesto dál zůstává v nemocnici.

 

 

Incident se stal ve čtvrtek 1. dubna v parku na pražském Petříně. Osmapadesátiletý muž tam venčil půjčeného psa, když se zvíře najednou rozeběhlo a zaútočilo na čtyřletého chlapce a způsobilo mu vážná zranění.

 

Podle svědků muž na místě zjišťoval stav dítěte, pak se ale i se zvířetem vytratil. Policie po něm vyhlásila pátrání. Poté, co se výzva objevila v médiích, se dotyčný přihlásil na policejní služebně. Tam prý uvedl, že se roční pes rasy liondog bull, kterého si půjčil od kamarádky, utrhl z karabiny. A s dítětem si chtěl zřejmě hrát. To ale začalo křičet, načež pes zaútočil. Pak prý odešel, protože zvíře na místě vzbuzovalo rozruch.

 

Připomeňte si případ v reportáži TV Nova:

 

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz