Podivný postup

Muže málem smetl kamion, pokutu ale zatím dostal jen on!

Téma:

Pokračování má příběh muže, který se před dvěma měsíci v autě jen o pár centimetrů vyhnul srážce s kamionem. Jeho řidič v jihlavském tunelu předjížděl přímo v zákazu jiné auto. Řidič osobního auta už za přestupek dostal pokutu. Provinění šoféra zahraničního kamionu začínají řešit české úřady až teď.

Radek Závitkovský se jen o centimetry vyhnul čelnímu střetu s kamionem. Ten přitom předjížděl osobní auto v místě, kde se to nesmí. Řidič osobáku mluví o největším štěstí, jaké v životě měl.

 

Jenže kromě řidiče zahraničního kamionu podle policejního vyšetřování spáchal přestupek i pan Závitkovský - měl prý kamion vyjíždějící z tunelu v protisměru vidět a na hlavní silnici vůbec nevjíždět. On sám vinu odmítá.

 

I tak mu už ve správním řízení připsali čtyři body , musel zaplatit pětisetkorunovou pokutu a 1200 korun ho stál advokát. Do správního řízení přitom už míří i řidič zahraničního kamionu. Také v jeho případě už policisté ukončili vyšetřování.Rumunská strana podle policie spolupracuje, podle úředníků jihlavského magistrátu hrozí šoférovi nákladního auta až roční zákaz řízení na našem území.

 

Navíc bude muset zaplatit pokutu 5 až 10 tisíc korun. Přesnou výši trestu se dozví během dvou měsíců, kdy bude správní řízení ukončeno a výsledky mu budou odeslány do Rumunska.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, David Pik TN.cz