Účast extremistů

Muže měli napadnout Romové. Protest proti nim radši odvolali

Demonstrace v obci Dvorce
Zdroj: facebook, Radek Pecha
Demonstrace se konala už minulý týden
Téma:

Obyvatelé Dvorců na Bruntálsku odvolali plánovanou sobotní demonstraci. Podpořit ji měli místní extremisté. Napětí v obci panuje od minulého týdne, kdy tam skupinka nepřizpůsobivých obyvatel napadla jednoho z místních.

Desítky policistů, stovky hulákajících lidí. Minulou sobotu bylo v Dvorcích hodně rušno. Demonstrovalo se tam kvůli incidentu, který se stal dva dny předtím. Několik lidí mělo napadnout a zranit jednoho muže. Ten skončil s vážným zraněním v nemocnici.

 

Protest se konal před domem útočníků. "Přestěhovali se sem před týdnem a my jim chceme slušnou formou dát najevo, že je tady nechceme," prohlásila přítelkyně napadeného muže Hana Kopalová.

 

Situace měla eskalovat o nadcházejícím víkendu. Na sobotu se chystala další demonstrace a do ulic mělo vyrazit ještě více lidí. Podpořit místní proti skupince nepřizpůsobivých se chystali i extremisté.

 

 

Přítelkyně napadeného muže, která protestní akci organizovala, ale raději sobotní program zrušila. Panovaly obavy, že by účast extremistů způsobila další nepokoje.

 

Tři útočníky, kteří muže zranili, policie už zadržela a obvinila z těžkého ublížení na zdraví.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Jan Socha/epa TN.cz