záchrana života

Muže od smrti dělily vteřiny! Strhl ho policista v poslední chvíli

Sebevražda
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Na Příbramsku se ve středu rozhodl muž ve středním věku spáchat sebevraždu. Vybral si k tomu vyhlídku na Příbramsku. Když už chtěl skočit dolů, vyběhl k němu policista, který v tu chvíli dorazil na místo, a strhl ho na stranu.

Jen pár vteřin od smrti dělilo muže, který chtěl ve středu spáchat sebevraždu kvůli rodinným důvodům z vyhlídky blízko obce Milín ve Středočeském kraji.

 

"Dne 19. června krátce před jednou hodinou odpolední přijal operační důstojník na lince 158 oznámení, že dotyčný odešel z domova s několika lahvemi alkoholu s tím, že jde ukončit svůj život," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

 

Policistům se podařilo sehnat kontakt na jeho kamaráda a přes něj pak zjistili, kde se sebevrah nachází. Hlídka se poté dostala k vyhlídce nepozorovaně díky znalostem terénu. Dorazila tam přesně ve chvíli, kdy se muž chystal skočit.

 

"Jeden z příslušníků policie hledaného spatřil v momentě, kdy seděl na kraji skály. Náhle se však začal zvedat, roztáhl ruce a jednou nohou vykročil směrem ze srázu," popsala situace mluvčí.

 

 

Policista ani na vteřinu nezaváhal a skočil na vzdálenost asi 1,5 metru, aby se k sebevrahovi dostal. Poté ho strhl na sebe a spadl s ním na zem mimo skálu.

 

"Muž však kladl aktivní odbor, kolega mu proto musel rychle přispěchat na pomoc. Následně ho museli z nebezpečného místa přenést a posléze dopravit asi tři čtvrtě kilometru ke služebnímu vozidlu, kde již čekala záchranná služba," doplnila mluvčí.

reg TN.cz