Pochybení lékařů?

TRAGÉDIE: Muže odmítli v léčebně, do pár hodin byl mrtvý

Téma:

Psychiatrická léčebna v Havlíčkově Brodě má problém. Dovezli do ní psychicky nemocného muže, kterého po vyšetření lékaři propustili s tím, že je v pořádku. Muže pak ale našli mrtvého, s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu. Případ nyní vyšetřuje policie.

Muže přijali v psychiatrické léčebně v Havlíčkově Brodě. Po vyšetření ho ale propustili s tím, že mu nic není, předepsali mu nové léky a naplánovali další ambulantní léčbu. Jen pár hodin poté ale policie obdržela oznámení o pohřešování. Muže se policistům podařilo najít, bohužel už ale mrtvého.

 


"V pondělí 16. ledna kolem desáté hodiny večer jsme obdrželi oznámení o zmizení 55letého muže. Policisté po muži začali ihned pátrat a okolo jedné hodiny večer jej bez známek života našli u rybníku v Havlíčkově Brodě. Příčinu a okolnosti mužova úmrtí nadále vyšetřujeme," řekl pro TN.cz policejní mluvčí David Linhart.

 

Případ prověřuje i vedení léčebny, to se ale zatím k případu nechce oficiálně vyjadřovat. Prošetřovat se má ale kromě příčiny úmrtí hlavně to, jestli některý z lékařů nepochybil a nepodcenil zdravotní stav muže.

TN.cz / nor