To bylo překvapení

Muže probudily podivné zvuky, na verandě našel něco úžasného!

Tim Newton
Zdroj: facebook
Tim Newton objevil na své verandě něco úžasného
Téma:
rys

Tim Newton bydlí na Aljašce, a tak ho v noci podivné škrábání opravdu vyděsilo. Často totiž k jeho domu, který stojí uprostřed divočiny, zabloudí třeba medvěd. I přes obavy se vydal na verandu podívat, co zvláštní zvuky vydává, a zůstal v naprostém šoku.

Brzy ráno vzbudily fotografa Tima Newtona podivné zvuky, které vycházely z verandy a zahrady u jeho domu. Protože bydlí na Aljašce v regionu Anchorage, často se setkává s divokými zvířata. Někdy k němu zabloudí dokonce medvěd, kterého určitě po ránu potkat nechcete.

 

Tima ale opravdu zajímalo, kdo nebo co může zvláštní škrábání vydávat, proto se vydal podívat. To, co uviděl skrz prosklenou část dveří, mu naprosto vyrazilo dech. Na verandě si hrála čtyři rysí mláďata, ke kterým se za chvíli přidala tři další i jejich maminka.

 

Jako správný fotograf měl Tim po ruce svůj aparát, a tak vznikly opravdu kouzelné fotky, které pak nahrál na svou facebookovou stránku Tim Newton Photography. Koťata na jeho zahradě skotačila asi 40 minut, a tak měl na focení dostatek času.

 

 

GALERIE: Rysové skotačili na verandě fotografa

1
/
12
Zdroj: Tim Newton Photography
Rysové skotačili na verandě fotografa - 1

 

"Pomalu začínalo svítat a já zaslechl ty zvuky, bylo to jako škrábání na verandě. Vylezl jsem z postele a říkal si, co to sakra je. Vzal jsem si jen župan a pak pomalu odsunul závěs. A přímo tam, jen půl metru ode mě, bylo kotě rysa. Sedělo tam a sledovalo svoje sourozence při hře," popsal Tim pro portál The Dodo.

 

První, co si fotograf pomyslel, bylo to, jaké má štěstí. Byl nadšením bez sebe - tak skvělá příležitost se naskytne jen málokomu. "Obdivoval jsem jejich matku, měla plné ruce práce. Pomyslel jsem si, že rys musí strávit 1 procento života pronásledováním králíků a 99 procent svých dětí," vtipkoval Tim.

 

 

Dokud se skrýval za foťákem, bylo všechno v pořádku. Na jedno kotě se ale Tim zadíval přímo a nedopadlo to zrovna tak, jak doufal. "Asi jsem mu chtěl říct, jak je roztomilé, a tak jsem odložil foťák a ukázal oči. To jeho zděšení! Doširoka rozevřelo oči a co nejrychleji uteklo," svěřil se fotograf.

 

Za pár minut rysí rodinka zmizela tak, jak se objevila. Matka zavelela, že už je čas na hraní u konce, shromáždila je všechny u sebe a vydala se pryč. "Vždy nás hrozně potěší, když k nám někdo z divočiny zavítá. Kvůli tomu jsem opravdu rád za to, kde žiju," uzavřel Tim vyprávění. Fotky rysů i úžasné aljašské přírody najdete také na jeho oficiálních stránkách.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Řídila do práce, když vtom si na silnici všimla hýbající se tašky. V momentě, co ji otevřela, ztratila řeč!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz