Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Útok na Vsetínsku

Muže rozsápaného lvem našel jeho otec! "Syna tam zavřeli," tvrdí

Bezvládného muže v kotci šelem ve Zděchově na Vsetínsku našel jeho otec. Na kamerovém systému si všiml, že jeho syn leží ve výběhu a nehýbe se. Přivolal proto policisty, kteří lvy zastřelili. Muž byl ale mrtvý. Jeho otec teď mluví o vraždě.

Do Zděchova na Vsetínsku se ráno sjely desítky policistů a záchranářů. Přivolal je otec místního chovatele lvů, který na kamerovém systému uviděl bezvládné tělo svého syna v kotci. Ani on si ale netroufl vstoupit dovnitř, a tak musela dorazit zásahovka.

 

Policisté museli po dohodě s odborníky ze zlínské zoo lvy odstřelit, aby se k muži dostali. Zdravotníci už mu ale nedokázali pomoci a byl prohlášen za mrtvého. Policie nařídila v případu soudní pitvu a bude nadále vyšetřovat podivné okolnosti.

 

Otec zemřelého chovatele přišel se svou teorií, co se synovi stalo. V kleci podle něj nebyl ze své vůle a na místě muselo dojít k trestnému činu. Policie však nic takového nepotvrdila. "Okolnosti úmrtí muže budeme nadále prověřovat, a to všechny možné verze," uvedla mluvčí Lenka Javorková.

 

 

Policie kvůli případu kontaktovala i veterináře. Zástupce mluvčího Státní veterinární správy Petr Majer uvedl, že chov lvů ve Zděchově veterináři opakovaně nepovolili. "Důvodem bylo chybějící stavební povolení na kotec s výběhem," sdělil Majer.

 

Likvidaci zastřelených zvířat zajistí obec. Podle starosty Tomáše Kocourka je odvezou pracovníci kafilerie. Náklady odhadl starosta na několik tisíc korun. "Je to samozřejmě smutná událost, neštěstí, nicméně chovatel jí šel vstříc. Odborníci ho upozorňovali, že chov je rizikový," řekl Kocourek.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

epa tn.cz / ČTK