Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zasypaný dělník

Muže ve výkopu pohřbila hlína! Zemřel, tělo vyprostil sací bagr

Zavalený dělník v Davli
Zdroj: TV Nova
Dělníka má dostat z hlíny sací bagr

Smrtí jednoho z dělníků skončily úterní výkopové práce v Davli západně od Prahy. Muže při práci zavalila hlína. Na místo kromě několika jednotek dorazil i sací bagr hasičů, pomocí kterého hasiči vyprostili tělo z hlíny.

Incident se stal před druhou hodinou odpoledne. Dělník zřejmě nedodržel základy bepečnosti práce a při výkopu ho zavalila zemina. "Příčiny a okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření. Byla nařízena soudní pitva,“ sdělila policejní mluvčí Jana Dětská.

 

 

Aby ale mohla být pitva provedena, bylo potřeba tělo dostat z hlíny ven. K tomu dopomohla speciální hasičská technika. "Povolán byl záchranný útvar ze Zbirohu se sacím bagrem,“ informoval mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

 

 

Tělo se podařilo vytáhnout okolo půl sedmé večer. Na transportní vaně ho hasiči předali policii k ohledání. Jednotky poté začaly balit veškeré vybavení a vracet se zpět na základny.

 

Na místo neštěstí vyjeli profesionální hasiči z Jílového, Řevnice i Říčan, stejně tak dobrovolníci z Davle a Štěchovic. Na stavbě podle informací TV Nova pracovali převážně ukrajinští dělníci, jestli je ale zavalený muž této národnosti, není jasné.

 

lud TN.cz