Zlínský kraj

Muže ze Vsetínska obvinili z vraždy. Známého prý bodl a přejel autem

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 20:35
18.11. 2020 13:52
Téma:

Muž, který v úterý v Hošťálkové na Vsetínsku měl napadnout svého známého a poté ho úmyslně přejet autem, si vyslechl obvinění z vraždy. Hrozí mu až dvacet let za mřížemi. V době činu byl podle policie pod vlivem pervitinu. Mužům zákona k dopadení pomohli svědci.

"Ze zvlášť závažného zločinu vražda obvinil ve středu vyšetřovatel pětačtyřicetiletého muže, který v úterý nejprve úmyslně vozidlem srazil svého šestatřicetiletého známého jedoucího na kole, poté ho fyzicky napadl a znovu ho úmyslně přejel vozidlem. Za vraždu mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody," informuje policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

Útočník byl prý v době útoku pod vlivem pervitinu a z místa činu se pokusil utéct. Šestatřicetiletý cyklista mířil z Hošťálkové do Ratiboře. Jeho známý se za ním v autě vydal podle policie proto, že se předtím nepohodli.

 

"Když muže na kole dojel, úmyslně do něj narazil, přičemž poškozený spadl na zem. Řidič vystoupil z auta, přistoupil k ležícímu muži a několikrát ho udeřil do obličeje a hlavy a následně ho nožem přineseným z auta bodl," popsala Javorková.

 

 

Hned poté podle policie obviněný znovu nasedl do auta a rozjel se proti zraněnému muži. Ten zůstal pod autem zaklíněný. Na pátrání po útočníkovi se podílelo několik policejních hlídek, kriminalisté i vrtulník.

 

Nepomohla ani výměna oblečení za jiné, které ukradl z prádelní šňůry u jednoho z domů, mužům zákona neunikl. Pro policisty není obviněný žádným nováčkem, v minulosti už si trest za násilnou trestnou činnost odnesl. Kriminalisté případ dál vyšetřují a pro podezřelého žádají vazbu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz