strach o život

Žralok pronásledoval potápěče stovky metrů. Zachránila ho loď

Žralok - 3
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 10.9. 2019 10:25
Téma:

Chvíle hrůzy zažil v sobotu australský rybář Joe Petrovich poblíž pobřeží Perthu. Skoro pětimetrový žralok ho napadl během potápění. Petrovich se snažil zvířeti uniknout. Žralok ho však celou dobu pronásledoval. Nakonec se muži podařilo dostat zpátky na svou loď. Žralok se u něj držel ještě dalších deset minut, než odplul pryč.

Australan Joe Petrovich vyrazil se svými kamarády v sobotu na ryby kousek od pobřeží Perthu. V moři se pak rozdělili a každý lovil na jiném místě. Když se Petrovich potápěl, najednou se u něho objevil žralok. Podle muže měřil skoro pět metrů, informoval deník The Sun.

 

Zvíře kolem něho začalo kroužit. Petrovich zpanikařil a chtěl se dostat na loď, která od něj byla vzdálená 250 metrů. Před žralokem se mu ale nepodařilo uniknout. Celou dobu ho totiž predátor pronásledoval. "Byl jsem vystrašený…Myslel jsem si, že přijdu o nohu a i o část té druhé," popsal Petrovich chvíle hrůzy.

 

Podle rybáře hledal žralok potravu. "Jen jsem si přál, abych to nebyl já," dodal Petrovich. Když vylezl na loď, čekal, až predátor odpluje. Ten se ho však stále držel. Okolo lodi číhal ještě dalších deset minut, než konečně odplul pryč. Po celou dobu byli Petrovichovi přátelé poblíž a o útoku neměli ani ponětí. Později se k muži přidali na loď a vrátili se zpět na pobřeží.

 

 

Pobřežní hlídka bude nyní prohledávat oblast pomocí vrtulníku. Je totiž oblíbeným rájem potápěčů a žralok by mohl ohrozit další lidi. Potápěče do oblasti lákají především čisté laguny, malé ostrůvky nebo útesy.

 

Podívejte se na červencové záběry žraloka v Austrálii z dronu:

Související témata:
TN.cz