Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Buďte zámecký pán

Stát draží zámek! Můžete ho mít i s parkem, sadem a skleníky

Příští týden půjde už popáté do dražby zámek v Načeradci na Benešovsku. O stavbu, ke které patří tři hektary pozemku, dosud neměl nikdo zájem. Vyvolávací cena je 17 a půl milionu korun.

K zámku je anglický park, ovocný sad a skleníky. Tohle můžete mít, pokud máte alespoň 17,5 milionu korun a chcete se stát zámeckým pánem. Stát ho bude nabízet ve veřejné dražbě.

 

"Ve dvacátých letech 20. století zámek získali váleční veteráni, kteří zde vybudovali dětský domov a výchovný ústav. Ten zde sídlil až do roku 2014, kdy byly děti odstěhovány," vysvětlil mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka.

 

Zámek získal stát před dvěma lety. Pro žádnou státní instituci ho nepotřebuje. Prodat se ho snaží už popáté. Z původní ceny 22 milionů korun slevil na sedmnáct a půl milionu.

 

 

Přesto ale tento zámek není tou nejdražší nemovitostí, kterou stát prodává. Za 27 milionů si můžete koupit areál bývalé kynologické základny policie v Plzni. Zámek si dříve pořídil například i Matěj Stropnický, bývalý pražský zastupitel.

 

"Teď jsme napůl koupili zámek. Ten jak vidíte, je ovšem spíš starým vybydleným domem, který je krásný. Zámkem ale teprve bude," popsal reportérům TV Nova Stropnický.

 

 

Asi neznámějším zámeckým pánem je Petr Kučera. Ten koupil zámek v Nových Hradech v devadesátých letech za 14 milionů korun. Pokud byste chtěli také zkusit štěstí se zámkem, ten v Načeradci bude stát dražit 6. března od 10:00 v Benešově.

pan, Veronika Polášková TN.cz