Střední Čechy a jižní Morava

Muži doma ukrývali celý arzenál zbraní! Měli je opravovat a přeprodávat

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
2.3. 2020 14:03
Téma:

Rozsáhlý arzenál zbraní našli detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) u mužů ze středních Čech a jižní Moravy. Trojice s nimi měla obchodovat a rozšiřovat své soukromé sbírky.

To, co policisté při domovních prohlídkách našli, by stačilo na vyzbrojení malé soukromé armády. Sice ne úplně nejnovějšími typy zbraní, podstatné ale je, že v řadě případů plně funkčními.

 

Mimo jiné šlo třeba o sedm kulometů, stejný počet granátů, dvanáct samopalů, pět pušek, osm pistolí a dokonce i jeden granátomet. K tomu ještě čtyři tlumiče, 36 náhradních hlavní a náčiní k úpravě těchto zbraní. Chybět nemohlo střelivo, kterého detektivové objevili deset tisíc kusů.

 

Muži vše skladovali ve svých obydlích, jeden k tomu měl mít doma i větší množství výbušnin. Nejméně od roku 1997 prý zbraně bez povolení nakupoval na burzách v Belgii či Rusku, ale také v České republice. Kupoval i znehodnocené zbraně, které s pomocí dalších lidí předělával na střelbyschopné a buď prodával, nebo si je schovával do své sbírky.

 

 

Některé zajištěné předměty prý byly v takovém stavu, že se s nimi nedalo bezpečně manipulovat a musel je zlikvidovat pyrotechnik. Tři muži jsou teď obviněni z nedovoleného ozbrojování, policie je stíhá na svobodě.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz